Hopp til innhold

ONCAMPUS AS

Org.nr. 816016282Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarerOSLOASStiftet 2015Konkurs

Årsregnskap 2020–2023, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2023

18,3 mill.Driftsinntekter
−218 'Driftsresultat
−210 'Årsresultat
679 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2023

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
9,4 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
1,03×
stram
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
204 374 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−3,0 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−30,9 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−1,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
9,59×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,54×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−4,43×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

876 '244 '2020
2 mill.267 '2021
5,9 mill.348 '2022
18,3 mill.−210 '2023

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2023202220212020
Driftsinntekter18 275 7555 861 8752 015 041875 727
Driftskostnader18 900 9135 379 663−1 639 880−545 029
Driftsresultat−217 827482 211375 161330 698
Resultat før skatt−269 483464 730358 759314 858
Årsresultat−210 088347 648266 667243 638
Driftsmargin−1,2 %8,2 %18,6 %37,8 %
Nettomargin−1,1 %5,9 %13,2 %27,8 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2023202220212020
Sum eiendeler7 189 1483 062 2691 443 347576 866
Egenkapital679 019889 107541 459274 792
Sum gjeld6 510 1292 173 162901 888302 074
Kortsiktig gjeld6 510 1292 173 053901 888302 074
Egenkapitalandel9,4 %29 %37,5 %47,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederStig Tore Stelander
Styret1 medlemmer

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by61,8 %

    Median av 44 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler48,8 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 27,1 % og 66,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone48,8 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 19,3 % og 57,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,4 %

    Median av 45 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,4 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,1 % og 8,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone4,6 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,3 % og 7,2 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,94×

    Median av 45 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,17×

    Median av 23 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,19× og 3,47×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,22×

    Median av 16 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,11× og 2,37×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by4,2 %

    Median av 53 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler6,0 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,4 % og 12,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone9,8 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,5 % og 19,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2021Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data