OLYMPIC OPERATION AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 255 346 752 | 332 604 435 | 265 772 652 | 58 217 887 |
| Driftskostnader | 230 492 767 | 308 788 287 | 256 701 971 | 56 234 998 |
| Driftsresultat | 24 853 985 | 23 816 147 | 9 070 681 | 1 982 888 |
| Resultat før skatt | 18 261 883 | 30 529 280 | 7 010 452 | 3 891 085 |
| Årsresultat | 14 454 220 | 24 652 484 | 4 976 615 | 2 954 962 |
| Driftsmargin | 9,7 % | 7,2 % | 3,4 % | 3,4 % |
| Nettomargin | 5,7 % | 7,4 % | 1,9 % | 5,1 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 70 851 805 | 86 197 121 | 71 981 144 | 20 964 386 |
| Egenkapital | 48 531 963 | 34 077 743 | 9 425 260 | 4 448 645 |
| Sum gjeld | 22 319 842 | 52 119 378 | 62 555 884 | 16 515 740 |
| Kortsiktig gjeld | 22 319 842 | 52 119 378 | 62 555 884 | 16 515 740 |
| Egenkapitalandel | 68,5 % | 39,5 % | 13,1 % | 21,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Stig Rune Remøystyreleder
- Renathe Helene Nesseth
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass i Herøy · Alle bransjer i Herøy
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by50,0 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
301 av 419 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler53,1 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
301 av 419 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by27,0 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
301 av 419 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler13,2 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone2,1 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by0,54×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
301 av 419 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler1,76×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,58×
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by8,3 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
301 av 419 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler8,3 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone11,8 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.