Hopp til innhold

OLYMPIC ARES AS

Org.nr. 915488277Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgassFOSNAVÅGASStiftet 2015

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

131 mill.Driftsinntekter
100,6 mill.Driftsresultat
94,1 mill.Årsresultat
413,5 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
92,5 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
22,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
22,8 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
76,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,08×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,29×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

53,3 mill.74,4 mill.2022
99,2 mill.32,6 mill.2023
127,3 mill.200,6 mill.2024
131 mill.94,1 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter131 029 700127 319 93899 231 94653 272 598
Driftskostnader30 434 55835 922 74552 019 132−38 229 669
Driftsresultat100 595 14291 397 19447 212 81491 502 267
Resultat før skatt94 101 616200 595 16432 555 30774 402 488
Årsresultat94 101 616200 595 16432 555 30774 402 488
Driftsmargin76,8 %71,8 %47,6 %171,8 %
Nettomargin71,8 %157,6 %32,8 %139,7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler446 918 231595 361 810503 382 850502 998 120
Egenkapital413 543 853319 442 238118 847 07386 291 766
Sum gjeld33 374 378275 919 572384 535 777416 706 353
Kortsiktig gjeld33 374 37815 166 84824 027 63310 005 753
Egenkapitalandel92,5 %53,7 %23,6 %17,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederStig Rune Remøy
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Stig Rune Remøystyreleder
  • Renathe Helene Nesseth

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass i Herøy · Alle bransjer i Herøy

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by50,0 %

    Median av 30 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    301 av 419 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler44,8 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 36,9 % og 62,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone48,0 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 38,6 % og 53,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by14,5 %

    Median av 30 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    301 av 419 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler55,1 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 21,9 % og 72,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone72,7 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 63,2 % og 78,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,61×

    Median av 30 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    301 av 419 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler0,27×

    Median av 11 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,16× og 0,33×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone0,38×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,29× og 0,50×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by8,3 %

    Median av 40 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    301 av 419 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler12,5 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 16,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone28,2 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 98 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 18,0 % og 39,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

OLYMPIC ARES AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund