ØHRN DRIFT AS
Årsregnskap 2019–2022, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2022
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Selskapet opplyser i note til årsregnskapet at selskapet har levert et underskudd på kr 1 420 897 i regnskapsåret 2022, og at selskapets gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med
2021Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Selskapet opplyser i note til årsregnskapet at selskapet har levert et underskudd på kr 1 420 897 i regnskapsåret 2022, og at selskapets gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med
Nøkkeltall 2022
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−1 460 639 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19 786 035 | 18 344 513 | 15 835 530 | 8 607 855 |
| Driftskostnader | 21 192 148 | 19 114 909 | 15 834 227 | 7 976 984 |
| Driftsresultat | −1 406 113 | −770 395 | 1 303 | 630 871 |
| Resultat før skatt | −1 420 897 | −782 534 | 1 699 | 631 133 |
| Årsresultat | −1 420 897 | −722 854 | 908 | 494 083 |
| Driftsmargin | −7,1 % | −4,2 % | 0 % | 7,3 % |
| Nettomargin | −7,2 % | −3,9 % | 0 % | 5,7 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 000 236 | 3 130 663 | 4 094 971 | 2 825 440 |
| Egenkapital | −1 460 639 | −39 743 | 683 111 | 682 203 |
| Sum gjeld | 3 460 875 | 3 170 406 | 3 411 860 | 2 143 237 |
| Kortsiktig gjeld | 3 460 875 | 3 170 406 | 3 352 180 | 2 128 561 |
| Egenkapitalandel | −73 % | −1,3 % | 16,7 % | 24,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2022 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2020 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.