Hopp til innhold

ODIC NUTRITION NORGE AS

Org.nr. 929509536Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellersOSLOASStiftet 2022

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

267 'Driftsinntekter
−258 'Driftsresultat
−258 'Årsresultat
−1 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−45,6 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−96,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
0,47×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−1 255 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

——2021
——2022
087 '2023
267 '−258 '2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter267 3610——
Driftskostnader525 001−80 662227 2790
Driftsresultat−257 64080 662−227 2790
Resultat før skatt−257 58486 795——
Årsresultat−257 58486 795——
Driftsmargin−96,4 %———
Nettomargin−96,3 %———

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler564 428668 527381 6740
Egenkapital−1 255256 329169 5340
Sum gjeld565 683412 198212 1400
Kortsiktig gjeld69 864−28 658——
Egenkapitalandel−0,2 %38,3 %44,4 %—
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederNils-Paul Skåra
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by47,5 %

    Median av 95 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    483 av 611 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler63,9 %

    Median av 44 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone78,5 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 60,6 % og 83,6 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,5 %

    Median av 91 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    483 av 611 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−3,1 %

    Median av 39 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone−13,6 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −47,8 % og 1,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by3,47×

    Median av 91 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    483 av 611 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler4,43×

    Median av 39 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone0,50×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,41× og 0,61×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,1 %

    Median av 125 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    483 av 611 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−14,8 %

    Median av 63 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone−7,7 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 99 % av de 131 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −23,3 % og 1,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data