Hopp til innhold

NORTH INVESTOR AS

Org.nr. 913955242Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet stedLYSAKERASStiftet 2014Konkurs

Årsregnskap 2019–2022, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2022

6,8 mill.Driftsinntekter
−2,8 mill.Driftsresultat
9,6 mill.Årsresultat
3,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftKonklusjon med forbehold

    Presisering om vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 4 i årsregnskapet, som angir at selskapet har positiv bokført egenkapital med Bat Viken Revisjon AS Statsautoriserte revisorer KUNNSKAPSHUSET BDT VIKEN Org.
  • 2021Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftKonklusjon med forbehold

    Presisering om vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 4 i årsregnskapet, som angir at selskapet har positiv bokført egenkapital med Bat Viken Revisjon AS Statsautoriserte revisorer KUNNSKAPSHUSET BDT VIKEN Org.

Nøkkeltall 2022

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
5,7 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−5,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
302,2 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−41,8 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
16,42×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,12×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

2,8 mill.1,6 mill.2019
1 mill.1,1 mill.2020
2,3 mill.3,1 mill.2021
6,8 mill.9,6 mill.2022

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2022202120202019
Driftsinntekter6 802 2572 308 9521 020 3092 841 975
Driftskostnader9 643 9816 784 1023 465 0533 324 176
Driftsresultat−2 841 724−4 475 150−2 444 744−482 201
Resultat før skatt9 604 4833 066 5991 088 5061 567 031
Årsresultat9 604 4833 066 5991 088 5061 600 157
Driftsmargin−41,8 %−193,8 %−239,6 %−17 %
Nettomargin141,2 %132,8 %106,7 %56,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2022202120202019
Sum eiendeler55 368 44546 783 26125 180 18112 958 466
Egenkapital3 177 9895 573 5062 506 9079 418 402
Sum gjeld52 190 45641 209 75622 673 2743 540 064
Kortsiktig gjeld35 335 1772 742 43511 827 6332 516 003
Egenkapitalandel5,7 %11,9 %10 %72,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederGlenn Eikbråten
Styret1 medlemmer

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    167 av 708 lest24 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    88 363 av 254 606 lest35 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    167 av 708 lest24 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    88 363 av 254 606 lest35 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    167 av 708 lest24 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    88 363 av 254 606 lest35 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    167 av 708 lest24 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 av 40 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    88 363 av 254 606 lest35 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2022ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2020ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data