Hopp til innhold

NORHARD EQUIPMENT AS

Org.nr. 923381589Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet stedOSLOASStiftet 2019

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

30,9 mill.Driftsinntekter
17,1 mill.Driftsresultat
8,4 mill.Årsresultat
8,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
5,5 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
11,2 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
99,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
55,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
17,16×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,20×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

30 mill.−1,2 mill.2022
27 mill.898 '2023
34,4 mill.10,5 mill.2024
30,9 mill.8,4 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter30 873 67234 390 60727 016 68929 980 221
Driftskostnader13 797 75912 762 99019 637 63328 548 409
Driftsresultat17 075 91321 627 6167 379 0561 431 812
Resultat før skatt10 710 35713 506 7601 146 467−1 955 493
Årsresultat8 354 07910 535 273898 202−1 172 904
Driftsmargin55,3 %62,9 %27,3 %4,8 %
Nettomargin27,1 %30,6 %3,3 %−3,9 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler153 131 499124 388 167128 132 869106 966 198
Egenkapital8 434 3546 980 2753 130 9052 795 316
Sum gjeld144 697 145117 407 892125 001 964104 170 882
Kortsiktig gjeld12 043 17311 815 65521 559 26014 653 399
Egenkapitalandel5,5 %5,6 %2,4 %2,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederVibeke Solum
StyrelederRein Husebø
Styret3 medlemmer2 menn, 0 kvinner, 1 ikke bestemt
  • Rein Husebøstyreleder
  • Sveinung Rud
  • Geir Birkeland

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by57,8 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 150 % av de 8 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 26,3 % og 87,8 %.

  • Samme bransje i Norge41,3 %

    Median av 87 selskaper · vi har lest 139 % av de 79 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler · i hele Norge39,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 139 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 30,5 % og 47,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone92,4 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 150 % av de 8 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 64,6 % og 92,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by8,1 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 150 % av de 8 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,6 % og 24,9 %.

  • Samme bransje i Norge0,9 %

    Median av 95 selskaper · vi har lest 139 % av de 79 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler · i hele Norge28,9 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 139 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 5,8 % og 67,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone29,1 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 150 % av de 8 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 20,7 % og 58,6 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,22×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 150 % av de 8 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,20× og 3,62×.

  • Samme bransje i Norge1,93×

    Median av 95 selskaper · vi har lest 139 % av de 79 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler · i hele Norge0,35×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 139 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 1,12×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,12×

    Median av 3 selskaper · vi har lest 150 % av de 8 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,08× og 0,13×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,4 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 150 % av de 8 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,5 % og 8,7 %.

  • Samme bransje i Norge−0,4 %

    Median av 110 selskaper · vi har lest 139 % av de 79 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler · i hele Norge1,2 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 139 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,5 % og 10,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone4,3 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 150 % av de 8 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,4 % og 7,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

NORHARD EQUIPMENT AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund