Hopp til innhold

NIGHTFLY AS

Org.nr. 918194770Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteraturOSLOASStiftet 2016

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

49 'Driftsinntekter
−82 'Driftsresultat
9 'Årsresultat
199 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
14,7 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
0,57×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−493 538 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−6,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
4,6 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−166,7 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
5,78×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,04×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−2,88×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

965 '5 '2022
890 '368 '2023
195 '−231 '2024
49 '9 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter49 472194 831890 221965 289
Driftskostnader131 951409 078595 758935 169
Driftsresultat−82 479−214 247294 46330 120
Resultat før skatt9 123−230 807435 24012 096
Årsresultat9 123−230 807367 7845 209
Driftsmargin—−110 %33,1 %3,1 %
Nettomargin—−118,5 %41,3 %0,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 349 3071 072 250977 853684 681
Egenkapital198 882189 758420 56552 781
Sum gjeld1 150 425882 492557 288631 900
Kortsiktig gjeld1 150 425882 492557 288631 900
Egenkapitalandel14,7 %17,7 %43 %7,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederSimen Herning
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by67,3 %

    Median av 138 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler69,6 %

    Median av 44 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone89,0 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 70,7 % og 95,2 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by6,0 %

    Median av 145 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler14,2 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−6,0 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −348,6 % og 48,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,38×

    Median av 145 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler0,89×

    Median av 41 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,09×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,17×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,5 %

    Median av 170 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler4,7 %

    Median av 46 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,7 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,7 % og 6,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

NIGHTFLY AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund