Hopp til innhold

NFL TRANSPORT AS

Org.nr. 995642611Godstransport på veiOSLOASStiftet 2010

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

7,8 mill.Driftsinntekter
332 'Driftsresultat
256 'Årsresultat
148 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note om fortsatt drift som angir at selskapet har pådratt seg et tap på 394 091 i regnskapsåret 2023, og at selskapets egenkapital per
  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note om fortsatt drift som angir at selskapet har pådratt seg et tap på 394 091 i regnskapsåret 2023, og at selskapets egenkapital per

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
9,1 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
20,4 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
172,9 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
4,2 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
9,98×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
4,81×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

7,9 mill.−22 '2022
7,5 mill.−394 '2023
7,1 mill.−103 '2024
7,8 mill.256 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter7 831 5317 053 0397 547 0297 893 888
Driftskostnader7 499 9697 082 0847 873 0257 881 536
Driftsresultat331 562−29 045−325 99612 352
Resultat før skatt256 101−102 516−394 091−22 499
Årsresultat256 101−102 516−394 091−22 499
Driftsmargin4,2 %−0,4 %−4,3 %0,2 %
Nettomargin3,3 %−1,5 %−5,2 %−0,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 626 6381 161 9821 968 2441 805 187
Egenkapital148 161−107 940−5 424388 668
Sum gjeld1 478 4771 269 9221 973 6681 416 519
Kortsiktig gjeld410 100678 5001 609 357932 306
Egenkapitalandel9,1 %−9,3 %−0,3 %21,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederTor Arne Ruud
Styret2 medlemmer
  • Tor Arne Ruudstyreleder
  • Monica Berg Ruud

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Godstransport på vei i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by39,7 %

    Median av 251 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 506 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler30,8 %

    Median av 89 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone25,9 %

    Median av 51 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,0 %

    Median av 263 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 506 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler4,4 %

    Median av 96 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,0 %

    Median av 78 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,94×

    Median av 261 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 506 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,10×

    Median av 96 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,28×

    Median av 78 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by4,8 %

    Median av 319 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 506 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,3 %

    Median av 103 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,7 %

    Median av 78 selskaper · vi har lest 102 % av de 332 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data