NETTRAFIKK AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 159 520 136 | 174 741 268 | 152 977 962 | 146 607 933 |
| Driftskostnader | 149 629 188 | 164 639 861 | 143 043 714 | 136 475 435 |
| Driftsresultat | 9 890 948 | 10 101 407 | 9 934 248 | 10 132 498 |
| Resultat før skatt | 10 403 913 | 10 810 477 | 10 405 113 | 10 274 647 |
| Årsresultat | 8 057 253 | 8 403 919 | 8 142 380 | 8 001 145 |
| Driftsmargin | 6,2 % | 5,8 % | 6,5 % | 6,9 % |
| Nettomargin | 5,1 % | 4,8 % | 5,3 % | 5,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 40 536 906 | 37 656 632 | 31 845 583 | 32 245 272 |
| Egenkapital | 8 111 204 | 8 453 950 | 8 250 032 | 8 107 652 |
| Sum gjeld | 32 425 702 | 29 202 681 | 23 595 552 | 24 137 620 |
| Kortsiktig gjeld | 32 425 702 | 29 202 681 | 23 595 552 | 24 137 620 |
| Egenkapitalandel | 20 % | 22,5 % | 25,9 % | 25,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Petter Christer Angur Von Hedenbergstyreleder
- Nils Fredrik Sejersted
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by64,9 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 868 av 7 109 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler50,9 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone29,9 %
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
79 427 av 254 606 lest — 31 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by7,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 868 av 7 109 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler5,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,7 %
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
79 427 av 254 606 lest — 31 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by1,46×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 868 av 7 109 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,82×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,15×
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
79 427 av 254 606 lest — 31 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by0,0 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 868 av 7 109 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler3,0 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,0 %
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
79 427 av 254 606 lest — 31 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.