Hopp til innhold

NELUX AS

Org.nr. 918708596Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidlerOSLOASStiftet 2017

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

58 'Driftsinntekter
−224 'Driftsresultat
−257 'Årsresultat
−1,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
0,31×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−321 856 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−128,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−387,6 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
0,33×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−6,96×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad
  • Egenkapitalen er negativ (−1 166 691 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.

Utvikling

412 '−243 '2022
20 '−423 '2023
368 '119 '2024
58 '−257 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter57 718367 67220 020411 596
Driftskostnader281 436238 327426 552650 142
Driftsresultat−223 718129 345−406 532−238 546
Resultat før skatt−256 504118 653−423 391−242 615
Årsresultat−256 504118 653−423 391−242 615
Driftsmargin—35,2 %—−58 %
Nettomargin—32,3 %—−58,9 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler174 588235 537224 820280 319
Egenkapital−1 166 691−910 186−1 028 839−605 448
Sum gjeld1 341 2791 145 7231 253 660885 769
Kortsiktig gjeld465 874267 748412 22382 722
Egenkapitalandel−668,3 %−386,4 %−457,6 %−216 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederElling Ånneland
StyrelederIoannis Lamprianos
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Ioannis Lamprianosstyreleder
  • Elling Ånneland

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by50,8 %

    Median av 127 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    444 av 539 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler86,3 %

    Median av 43 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone87,6 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 50,8 % og 100,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,1 %

    Median av 105 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    444 av 539 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−0,3 %

    Median av 33 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone−22,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −236,4 % og 2,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,98×

    Median av 104 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    444 av 539 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler3,19×

    Median av 33 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone0,50×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,43× og 0,51×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 159 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    444 av 539 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−5,6 %

    Median av 63 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone−10,1 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 168 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −111,0 % og 1,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data