Hopp til innhold

MOTOROLA SOLUTIONS NORWAY AS

Org.nr. 931249789Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjonOSLOASStiftet 198276 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

443 mill.Driftsinntekter
19,3 mill.Driftsresultat
20,2 mill.Årsresultat
5,6 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
2,3 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
7,9 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
357,5 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
4,4 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
42,57×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,80×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

366 mill.22,1 mill.2022
465,4 mill.29,1 mill.2023
492,1 mill.20,8 mill.2024
443 mill.20,2 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter443 006 716492 086 566465 357 133365 980 373
Driftskostnader423 725 332470 462 612439 470 501340 742 261
Driftsresultat19 281 38421 623 95425 886 63225 238 112
Resultat før skatt26 010 66226 932 491——
Årsresultat20 150 21720 837 76629 078 63322 070 564
Driftsmargin4,4 %4,4 %5,6 %6,9 %
Nettomargin4,5 %4,2 %6,2 %6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler245 557 366305 507 891354 528 843321 989 415
Egenkapital5 636 2704 486 0503 648 28536 569 649
Sum gjeld239 921 098301 021 838350 880 560285 419 763
Kortsiktig gjeld239 921 098301 021 838350 880 560285 419 763
Egenkapitalandel2,3 %1,5 %1 %11,4 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederDagfinn Sjøvik
Styret3 medlemmer2 menn, 1 kvinner
  • Dagfinn Sjøvikstyreleder
  • Katherine Ann Maher
  • Stephen John Wright

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by68,8 %

    Median av 62 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 357 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler34,5 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 24,2 % og 58,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone35,4 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 14,7 % og 50,0 %.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 178 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,8 %

    Median av 56 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 357 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler3,6 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,3 % og 5,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone5,4 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,1 % og 9,2 %.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 178 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,71×

    Median av 57 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 357 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,53×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,15× og 1,33×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone1,91×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,83× og 2,10×.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 178 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 74 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 357 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,2 % og 6,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone10,3 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,2 % og 16,8 %.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 178 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

MOTOROLA SOLUTIONS NORWAY AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund