MONET ENTREPRENØR AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftKonklusjon med forbehold
Denne situasjonen indikerer at det foreligger vesentlig usikkerhet som kan skape tvil av betydning om selskapets evne til fortsatt drift, og selskapet vil derfor muligens ikke kunne møte sine forpliktelser gjennom den ordinære virksomheten.
2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftKonklusjon med forbehold
Denne situasjonen indikerer at det foreligger vesentlig usikkerhet som kan skape tvil av betydning om selskapets evne til fortsatt drift, og selskapet vil derfor muligens ikke kunne møte sine forpliktelser gjennom den ordinære virksomheten.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 680 952 | 34 866 770 | 37 489 182 | 19 766 480 |
| Driftskostnader | 22 544 489 | 35 830 267 | 36 627 035 | 19 173 377 |
| Driftsresultat | 136 464 | −963 497 | 862 147 | 593 104 |
| Resultat før skatt | 34 403 | −1 015 562 | 849 158 | 577 265 |
| Årsresultat | 34 403 | −997 490 | 778 205 | 577 265 |
| Driftsmargin | 0,6 % | −2,8 % | 2,3 % | 3 % |
| Nettomargin | 0,2 % | −2,9 % | 2,1 % | 2,9 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 588 395 | 5 369 170 | 7 833 936 | 3 552 902 |
| Egenkapital | 845 830 | 811 426 | 1 808 917 | 1 030 711 |
| Sum gjeld | 2 742 565 | 4 557 744 | 6 025 020 | 2 522 191 |
| Kortsiktig gjeld | 2 742 565 | 4 557 744 | 6 006 948 | 2 522 191 |
| Egenkapitalandel | 23,6 % | 15,1 % | 23,1 % | 29 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Aleksandra Vasilijevicstyreleder
- Stevan Tatic
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.