Hopp til innhold

MOLDE TANNBEHANDLING AS

Org.nr. 926980491TannlegetjenesterMOLDEASStiftet 20217 ansatte

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

9,9 mill.Driftsinntekter
−1,2 mill.Driftsresultat
−1,2 mill.Årsresultat
−103 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2024Konklusjon med forbehold

    UAVHENGIG REVISORS BERETNING Uttalelse om revisjonen av årsregnskapet Konklusjon med forbehold Vi har revidert årsregnskapet for Molde Tannbehandling AS som viser et underskudd
  • 2023Konklusjon med forbehold

    UAVHENGIG REVISORS BERETNING Uttalelse om revisjonen av årsregnskapet Konklusjon med forbehold Vi har revidert årsregnskapet for Molde Tannbehandling AS som viser et underskudd

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−18,0 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−12,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
1,48×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−102 782 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

3,6 mill.343 '2021
10,1 mill.705 '2022
9,7 mill.6 '2023
9,9 mill.−1,2 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter9 895 1459 744 01010 140 3093 618 458
Driftskostnader11 095 2489 367 9078 976 1143 123 434
Driftsresultat−1 200 103376 1031 164 194495 024
Resultat før skatt−1 507 59321 309——
Årsresultat−1 181 5755 898705 424343 042
Driftsmargin−12,1 %3,9 %11,5 %13,7 %
Nettomargin−11,9 %0,1 %7 %9,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler6 676 1047 713 0419 395 8447 991 073
Egenkapital−102 7821 078 7931 072 895367 472
Sum gjeld6 778 8876 634 2488 322 9497 623 601
Kortsiktig gjeld1 742 5871 240 3191 207 461576 926
Egenkapitalandel−1,5 %14 %11,4 %4,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederJørn Thomas Gallefoss
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Jørn Thomas Gallefossstyreleder
  • Lovise Torvik Refsnes

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Tannlegetjenester i Molde · Alle bransjer i Molde

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by43,2 %

    Median av 21 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 23,1 % og 64,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler36,3 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 20,7 % og 55,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone53,0 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 37,3 % og 59,8 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by16,1 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 7,2 % og 25,6 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler16,5 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 7,6 % og 25,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone53,7 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 42,3 % og 62,9 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,66×

    Median av 17 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,67× og 2,44×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,74×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,99× og 2,44×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,22×

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,11× og 1,32×.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by13,0 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,3 % og 54,6 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler16,8 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,2 % og 63,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone76,2 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 22 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 53,4 % og 82,2 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2022ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data