MERKUR VVS ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 2 176 671 | 6 296 994 | 4 697 023 | 1 223 209 | 648 281 | 965 857 | 1 856 361 | 1 505 357 | −458 218 | 1 190 246 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 1 999 152 | 6 144 027 | 4 506 882 | 1 103 664 | 562 575 | 871 760 | 1 766 284 | 1 380 538 | −616 063 | 996 286 | −184 322 | 102 902 | 109 772 | 158 352 |
| Årsresultat | 1 556 589 | 4 788 375 | 3 513 272 | 861 072 | 442 639 | 674 430 | 1 372 990 | 1 075 356 | −473 674 | 867 068 | −147 464 | 75 532 | 80 057 | 117 453 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 7 476 086 | 12 698 868 | 9 086 400 | 4 770 654 | 4 832 719 | 7 373 194 | 5 762 305 | 5 346 344 | 4 928 765 | 5 643 823 | 4 535 305 | 4 319 213 | 3 332 219 | 3 120 880 |
| Egenkapital | 2 999 102 | 6 442 513 | 4 654 138 | 1 740 866 | 1 279 794 | 1 487 155 | 1 612 725 | 839 735 | −235 621 | 988 053 | 120 985 | 268 449 | 192 916 | 112 859 |
| Sum gjeld | 4 476 984 | 6 256 355 | 4 432 262 | 3 029 788 | 3 552 925 | 5 886 039 | 4 149 580 | 4 506 609 | 5 164 386 | 4 655 770 | 4 414 320 | 4 050 764 | 3 139 303 | 3 008 021 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | 3 293 318 | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 40,1 % | 50,7 % | 51,2 % | 36,5 % | 26,5 % | 20,2 % | 28 % | 15,7 % | −4,8 % | 17,5 % | 2,7 % | 6,2 % | 5,8 % | 3,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.