Hopp til innhold

MEDIER OG LEDELSE AS

Org.nr. 999509258Utgivelse av blader og tidsskrifterOSLOASStiftet 201316 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

29,3 mill.Driftsinntekter
10,9 mill.Driftsresultat
7,6 mill.Årsresultat
—Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift E Q Vi gjør oppmerksom på note 10 i regnskapet som angir at selskapet har en anstrengt likviditet og at E egenkapitalen er tapt.
  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift E Q Vi gjør oppmerksom på note 10 i regnskapet som angir at selskapet har en anstrengt likviditet og at E egenkapitalen er tapt.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
195,4 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
37,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
5,24×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

33,2 mill.−4,7 mill.2022
25 mill.−4,5 mill.2023
24,4 mill.−1,9 mill.2024
29,3 mill.7,6 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter29 283 53824 394 21925 001 60333 191 568
Driftskostnader18 362 25624 762 87029 499 18532 674 617
Driftsresultat10 921 282−368 652−4 497 582516 951
Resultat før skatt7 559 761−1 929 343−4 515 936−4 630 731
Årsresultat7 559 761−1 929 343−4 515 936−4 707 379
Driftsmargin37,3 %−1,5 %−18 %1,6 %
Nettomargin25,8 %−7,9 %−18,1 %−14,2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler5 587 9701 251 1933 555 9138 899 457
Egenkapital————
Sum gjeld4 231 3947 454 3777 829 7548 657 363
Kortsiktig gjeld4 231 3947 454 3777 829 7548 657 363
Egenkapitalandel————
Balansen går opp————

Ledelse og styre

Daglig lederMagne Lerø
Styret2 medlemmer
  • Magne Lerøstyreleder
  • Per Christian Dæhlin

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Utgivelse av blader og tidsskrifter i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by57,8 %

    Median av 68 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 221 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler46,1 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 28,4 % og 66,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone45,8 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 30,0 % og 72,2 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,8 %

    Median av 79 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 221 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,4 %

    Median av 25 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,1 % og 8,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,3 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,9 % og 2,7 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,81×

    Median av 79 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 221 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,10×

    Median av 25 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,91× og 3,38×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,18×

    Median av 22 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,18× og 6,59×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,2 %

    Median av 91 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 221 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,7 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,0 % og 7,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,6 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −59,4 % og 18,7 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 0 av 0 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data