MEDIA ACCESS AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 4 i regnskapet, som angir at selskapets egenkapital er negativ.
2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 4 i regnskapet, som angir at selskapets egenkapital er negativ.
2022Konklusjon med forbehold
INTRA REVISJON Til generalforsamlingen i Media Access AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert årsregnskapet for Media Access AS som viser et underskudd på NOK
2021Konklusjon med forbehold
INTRA REVISJON Til generalforsamlingen i Media Access AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert årsregnskapet for Media Access AS som viser et underskudd på NOK
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−858 995 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 152 078 | 13 339 827 | 13 899 656 | 10 695 790 |
| Driftskostnader | 11 909 830 | 13 107 715 | 13 924 896 | 10 508 051 |
| Driftsresultat | 1 242 248 | 232 112 | −25 240 | 187 739 |
| Resultat før skatt | 1 026 927 | −1 105 336 | −692 238 | 146 715 |
| Årsresultat | 967 429 | −1 105 336 | −897 804 | 146 715 |
| Driftsmargin | 9,4 % | 1,7 % | −0,2 % | 1,8 % |
| Nettomargin | 7,4 % | −8,3 % | −6,5 % | 1,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 022 097 | 1 552 099 | 3 427 052 | 2 521 747 |
| Egenkapital | −858 995 | −1 826 424 | −721 088 | 176 715 |
| Sum gjeld | 2 881 092 | 3 378 523 | 4 148 140 | 2 345 032 |
| Kortsiktig gjeld | 2 272 010 | 2 369 759 | 2 670 453 | 2 093 376 |
| Egenkapitalandel | −42,5 % | −117,7 % | −21 % | 7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by55,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 332 av 2 803 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler54,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone27,6 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 888 av 24 811 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by4,3 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 332 av 2 803 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler6,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,7 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 888 av 24 811 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by2,12×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 332 av 2 803 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,98×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,48×
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 888 av 24 811 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by0,0 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 332 av 2 803 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler6,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,3 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 888 av 24 811 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.