Hopp til innhold

MAC MASKINER AS

Org.nr. 993576700Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbrukSPARBUASStiftet 2009

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

176 'Driftsinntekter
27 'Driftsresultat
−34 'Årsresultat
130 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
14,6 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
3,1 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−25,7 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
15,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
5,83×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,20×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

1,9 mill.−49 '2022
529 '−94 '2023
1,1 mill.55 '2024
176 '−34 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter176 1001 114 534528 6101 862 365
Driftskostnader−148 744−1 010 560582 7351 828 676
Driftsresultat27 356103 974−54 12533 689
Resultat før skatt−42 95870 336−120 446−62 138
Årsresultat−33 50754 862−93 948−48 565
Driftsmargin15,5 %9,3 %−10,2 %1,8 %
Nettomargin−19 %4,9 %−17,8 %−2,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler889 424790 775904 5553 239 744
Egenkapital130 228163 736108 874202 822
Sum gjeld759 195627 039795 6813 036 922
Kortsiktig gjeld756 301614 694795 6812 389 339
Egenkapitalandel14,6 %20,7 %12 %6,3 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederPaul Waadal
Styret2 medlemmer
  • Paul Waadalstyreleder
  • Kari Waadal Hansen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by70,8 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 4 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 53,7 % og 74,5 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by8,9 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 4 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,8 % og 9,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,07×

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 4 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,89× og 3,63×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by7,2 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 4 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,4 % og 17,0 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    234 av 428 lest — 55 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data