Hopp til innhold

LUXURY GOODS NORWAY AS

Org.nr. 927396807Detaljhandel med skotøy og lærvarerOSLOASStiftet 202111 ansatte

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

65,5 mill.Driftsinntekter
2,2 mill.Driftsresultat
2,4 mill.Årsresultat
27,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
71,5 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
5,9 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
8,9 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
3,4 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,40×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,71×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

13,5 mill.−347 '2021
67,8 mill.5,9 mill.2022
82,5 mill.6 mill.2023
65,5 mill.2,4 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter65 465 15582 498 77767 776 51213 511 649
Driftskostnader63 226 27275 045 03160 108 79713 955 113
Driftsresultat2 238 8837 453 7467 667 715−443 464
Resultat før skatt3 239 7247 711 850——
Årsresultat2 428 4916 015 2435 903 194−347 159
Driftsmargin3,4 %9 %11,3 %−3,3 %
Nettomargin3,7 %7,3 %8,7 %−2,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler38 264 02353 605 12833 180 60030 626 951
Egenkapital27 353 84224 925 35118 910 10813 006 914
Sum gjeld10 910 18128 679 77714 270 49217 620 037
Kortsiktig gjeld10 910 18128 679 77714 270 49217 620 037
Egenkapitalandel71,5 %46,5 %57 %42,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederAlvaro Sanchez Rivas
StyrelederGaetan Guillaume Louis Fabry
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Gaetan Guillaume Louis Fabrystyreleder
  • Raffaella Santoro

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med skotøy og lærvarer i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by43,7 %

    Median av 45 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    275 av 340 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler54,8 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 31,9 % og 76,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone24,6 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 11,8 % og 35,2 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,3 %

    Median av 37 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    275 av 340 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler8,1 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,3 % og 10,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone6,3 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,9 % og 19,8 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,82×

    Median av 37 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    275 av 340 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,30×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,19× og 2,38×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,34×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,02× og 2,60×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 53 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    275 av 340 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler7,9 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,3 % og 10,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone13,4 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 100 % av de 55 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,0 % og 43,0 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data