Hopp til innhold

LUNA PSV II AS

Org.nr. 932478811Utenriks sjøfart med godsOSLOASStiftet 2023

Årsregnskap 2024–2025, lest fra 1 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

89,1 mill.Driftsinntekter
41,7 mill.Driftsresultat
45,4 mill.Årsresultat
—Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
23,4 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
46,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
0,50×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

33 mill.−28,9 mill.2024
89,1 mill.45,4 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK20252024
Driftsinntekter89 116 77632 990 346
Driftskostnader47 405 48346 972 543
Driftsresultat41 711 293−13 982 197
Resultat før skatt45 430 537−28 907 322
Årsresultat45 430 537−28 909 896
Driftsmargin46,8 %−42,4 %
Nettomargin51 %−87,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK20252024
Sum eiendeler178 599 180184 210 598
Egenkapital——
Sum gjeld89 943 496129 350 891
Kortsiktig gjeld4 271 14621 493 591
Egenkapitalandel——
Balansen går opp——

Ledelse og styre

StyrelederPeter Roderick Sutherland
Styret4 medlemmer4 menn, 0 kvinner
  • Peter Roderick Sutherlandstyreleder
  • Laurent Elie Cadji
  • Frank Edward Pedder
  • Matthew Brooks Enston

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Utenriks sjøfart med gods i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by76,7 %

    Median av 398 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 122 av 1 223 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler69,9 %

    Median av 143 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone50,9 %

    Median av 83 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by23,7 %

    Median av 233 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 122 av 1 223 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler15,2 %

    Median av 90 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone25,7 %

    Median av 85 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,28×

    Median av 229 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 122 av 1 223 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,28×

    Median av 89 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone0,38×

    Median av 85 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,1 %

    Median av 431 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 122 av 1 223 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,0 %

    Median av 143 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone10,8 %

    Median av 85 selskaper · vi har lest 106 % av de 426 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 0 av 0 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

LUNA PSV II AS — regnskapstall 2024–2025 — Unrealfund