LØVENSKIOLD-VÆKERØ AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27 186 000 | 26 611 000 | 24 133 000 | 22 697 000 |
| Driftskostnader | 44 740 000 | 43 319 000 | 44 230 000 | 46 051 000 |
| Driftsresultat | −17 554 000 | −16 708 000 | −20 097 000 | −23 354 000 |
| Resultat før skatt | 84 333 000 | 23 235 000 | 76 471 000 | 30 035 000 |
| Årsresultat | 91 720 000 | 27 714 000 | 76 427 000 | 30 724 000 |
| Driftsmargin | −64,6 % | −62,8 % | −83,3 % | −102,9 % |
| Nettomargin | 337,4 % | 104,1 % | 316,7 % | 135,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 880 597 000 | 1 910 719 000 | 1 752 436 000 | 1 713 322 000 |
| Egenkapital | 499 574 000 | 457 963 000 000 | 1 079 480 000 | 16 325 611 242 722 000 |
| Sum gjeld | 1 381 023 000 | 1 472 756 000 000 | 1 282 187 000 | 1 319 503 000 |
| Kortsiktig gjeld | 237 993 000 000 | 446 679 000 000 | 308 160 000 | 261 047 000 |
| Egenkapitalandel | 26,6 % | 23 968,1 % | 61,6 % | 952 862 990,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Nei | Nei | Nei |
Ledelse og styre
- Carl Otto Løvenskioldstyreleder
- Monika Skrårudsether
- Harald Løvenskiold
- Maria Syse-Nybraaten
- Gunn Helen Gravdal Hagen
- Gunnar Gjørtz
- Atle Simenrud Larsen
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
225 av 1 320 lest — 17 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendelerHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
225 av 1 320 lest — 17 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendelerHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
225 av 1 320 lest — 17 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendelerHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
225 av 1 320 lest — 17 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendelerHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 108 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 1 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.