LEMONWAX AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 4 og 5 som angir at selskapet har pådratt seg et tap i regnskapsåret
2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 4 og 5 som angir at selskapet har pådratt seg et tap i regnskapsåret
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−1 720 079 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 937 852 | 12 374 396 | 10 615 091 | 9 111 469 |
| Driftskostnader | −12 791 759 | −12 059 532 | 11 014 848 | 9 308 367 |
| Driftsresultat | −1 853 906 | 314 864 | −399 757 | −196 898 |
| Resultat før skatt | −1 914 148 | 275 894 | −424 442 | −206 473 |
| Årsresultat | −1 914 148 | 275 894 | −424 442 | −206 473 |
| Driftsmargin | −16,9 % | 2,5 % | −3,8 % | −2,2 % |
| Nettomargin | −17,5 % | 2,2 % | −4 % | −2,3 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 023 357 | 2 685 834 | 2 206 176 | 2 314 339 |
| Egenkapital | −1 720 079 | 194 070 | −81 825 | 342 617 |
| Sum gjeld | 3 743 435 | 2 491 764 | 2 288 001 | 1 971 721 |
| Kortsiktig gjeld | 3 743 435 | 2 491 764 | 2 288 001 | 1 971 721 |
| Egenkapitalandel | −85 % | 7,2 % | −3,7 % | 14,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Mona Lynne Eitzenstyreleder
- Egil Andre Berglund
- Christopher Matheson
- Shaun Michael Matheson
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.