Hopp til innhold

LA-SA BÅT OG MOTOR AS

Org.nr. 934832140Detaljhandel med fritidsbåter og tilhørende utstyrOSLOASStiftet 198420 ansatte

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

195,6 mill.Driftsinntekter
18,6 mill.Driftsresultat
16,4 mill.Årsresultat
43,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
60,4 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
25,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
37,6 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
9,5 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,66×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,70×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

90,6 mill.8,6 mill.2021
101 mill.9 mill.2022
115 mill.10,4 mill.2023
195,6 mill.16,4 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter195 639 991115 043 326100 970 10290 576 011
Driftskostnader177 006 801101 741 30989 814 35179 843 279
Driftsresultat18 633 18913 302 01711 155 75110 732 733
Resultat før skatt20 827 86513 590 51911 520 56710 986 356
Årsresultat16 402 90310 429 9799 012 7078 561 352
Driftsmargin9,5 %11,6 %11 %11,8 %
Nettomargin8,4 %9,1 %8,9 %9,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler72 331 72952 872 76353 329 19650 326 183
Egenkapital43 679 01135 972 10837 209 13035 221 423
Sum gjeld28 652 71816 900 65516 120 06715 104 760
Kortsiktig gjeld28 652 71816 900 65516 120 06715 104 760
Egenkapitalandel60,4 %68 %69,8 %70 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederThomas Brauner
StyrelederJørn Erling Gulbrandsen
Styret4 medlemmer
  • Jørn Erling Gulbrandsenstyreleder
  • Thomas Brauner
  • Erik Brauner
  • Kari Ofstad

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med fritidsbåter og tilhørende utstyr i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by85,0 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 43,4 % og 95,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 356 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler98,0 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 95,3 % og 99,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone66,2 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 55,8 % og 70,8 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−1,2 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −46,6 % og 1,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 356 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 356 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone−1,1 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,1 % og 0,1 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,59×

    Median av 11 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,53× og 1,77×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 356 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 356 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone1,68×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,61× og 1,76×.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−1,4 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −7,7 % og 0,0 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 356 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,0 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,1 % og 0,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone−1,8 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 96 % av de 23 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,6 % og 0,3 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data