Hopp til innhold

LA COSMETICA AS

Org.nr. 997927206Engroshandel med parfyme og kosmetikkOSLOASStiftet 2012

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

8,6 mill.Driftsinntekter
2,5 mill.Driftsresultat
1,9 mill.Årsresultat
1,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2024Konklusjon med forbehold

    Statsautorisert Rerisor Til generalforsamlingen i La Cosmetica AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert sitt La Cosmetica AS, som viser et overskudd på kr 1 960 042, og som består av balanse per
  • 2023Konklusjon med forbehold

    Statsautorisert Rerisor Til generalforsamlingen i La Cosmetica AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert sitt La Cosmetica AS, som viser et overskudd på kr 1 960 042, og som består av balanse per

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
10,9 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
22,7 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
160,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
29,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
8,18×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,77×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

9,1 mill.2,1 mill.2021
9,5 mill.2,3 mill.2022
9,6 mill.3,2 mill.2023
8,6 mill.1,9 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter8 614 6059 560 6089 547 9429 145 627
Driftskostnader6 074 8805 435 3716 564 3916 420 865
Driftsresultat2 539 7244 125 2362 983 5512 724 763
Resultat før skatt2 512 2964 089 8543 010 1652 728 191
Årsresultat1 947 0113 154 1482 347 6372 127 154
Driftsmargin29,5 %43,1 %31,2 %29,8 %
Nettomargin22,6 %33 %24,6 %23,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler11 175 2519 677 9806 845 8244 380 196
Egenkapital1 216 9238 269 9115 115 7632 768 126
Sum gjeld9 958 3281 408 0681 730 0601 612 070
Kortsiktig gjeld9 862 4021 104 2501 344 2371 611 277
Egenkapitalandel10,9 %85,5 %74,7 %63,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederAdi Velic
Styret1 medlemmer

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med parfyme og kosmetikk i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by47,8 %

    Median av 62 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler48,1 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 12,2 % og 70,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone39,1 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 15,2 % og 53,9 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,7 %

    Median av 58 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,0 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,5 % og 10,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone5,1 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,7 % og 19,6 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,20×

    Median av 58 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,14×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,79× og 3,02×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,20×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,01× og 1,27×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,2 %

    Median av 80 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler5,3 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 15,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone6,6 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,6 % og 25,2 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data