Hopp til innhold

KORSBAKKEN INVEST AS

Org.nr. 989142070Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyrOSLOASStiftet 2005

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

50 'Driftsinntekter
−219 'Driftsresultat
2,4 mill.Årsresultat
16,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
92,3 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−1,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
14,6 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−437,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,08×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,00×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

111,2 mill.157 '2022
109,1 mill.246 '2023
0315 '2024
50 '2,4 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter50 0000109 068 961111 178 328
Driftskostnader268 582260 870109 108 391106 146 759
Driftsresultat−218 582−260 870−39 4315 031 569
Resultat før skatt2 538 744403 626−2 736 0455 615 006
Årsresultat2 441 128314 644245 745157 402
Driftsmargin——0 %4,5 %
Nettomargin——0,2 %0,1 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler18 069 56216 619 40048 088 18550 466 535
Egenkapital16 671 94615 530 81820 866 91823 801 122
Sum gjeld1 397 6161 088 58227 221 26826 665 413
Kortsiktig gjeld1 397 6161 088 58227 221 26826 665 413
Egenkapitalandel92,3 %93,4 %43,4 %47,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederArne Bjertnæs Korsbakken
Styret2 medlemmer
  • Arne Bjertnæs Korsbakkenstyreleder
  • Lars Arne Korsbakken

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by46,5 %

    Median av 69 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler46,5 %

    Median av 25 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 28,6 % og 62,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone98,1 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 77,9 % og 99,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,0 %

    Median av 66 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,9 %

    Median av 25 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,0 % og 8,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone35,8 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −101,5 % og 89,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,04×

    Median av 66 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,20×

    Median av 25 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,49× og 2,70×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,04×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,05×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by4,8 %

    Median av 77 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler9,2 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,1 % og 16,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,7 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,8 % og 2,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data