Hopp til innhold

KEY TRAFIKKSKOLE AS

Org.nr. 913459393Undervisning ved godkjente trafikkskolerOSLOASStiftet 2014

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

1,7 mill.Driftsinntekter
37 'Driftsresultat
−24 'Årsresultat
1,6 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
75,9 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
4,25×
meget god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
1 066 667 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
1,7 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−1,5 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
2,2 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,32×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,80×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
2,53×
stram
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

2,8 mill.64 '2022
2,5 mill.62023
2,1 mill.−46 '2024
1,7 mill.−24 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter1 709 8612 117 0292 521 4492 790 436
Driftskostnader1 672 9262 172 6502 415 8632 212 142
Driftsresultat36 935−55 621105 586578 294
Resultat før skatt30 632−59 23782 509568 645
Årsresultat−23 893−46 179664 273
Driftsmargin2,2 %−2,6 %4,2 %20,7 %
Nettomargin−1,4 %−2,2 %0 %2,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler2 150 4182 211 8202 397 2252 405 371
Egenkapital1 632 6951 608 8021 654 9801 590 708
Sum gjeld517 724603 018742 244814 663
Kortsiktig gjeld327 918312 872357 345345 172
Egenkapitalandel75,9 %72,7 %69 %66,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederMohammad Irfan Asghar
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Mohammad Irfan Asgharstyreleder
  • Ingvild Aisha Karimsen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Undervisning ved godkjente trafikkskoler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by36,3 %

    Median av 53 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler36,4 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 28,8 % og 59,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone51,4 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 36,3 % og 71,2 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,0 %

    Median av 60 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler8,0 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone10,8 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,5 % og 20,3 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,77×

    Median av 60 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,67×

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,15×

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,95× og 1,36×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by8,9 %

    Median av 63 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler14,3 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone15,3 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,5 % og 19,5 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data