Kaiser & Nielsen Murerentreprise ApS
Årsregnskap 2017–2025, lest fra 9 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 146 122 | 3 770 | 67 191 | 191 201 | — | −41 567 | 25 111 | −45 574 | 25 563 |
| Resultat før skatt | 53 221 | 577 | 36 399 | 183 892 | −115 789 | −50 119 | 14 150 | −46 778 | 23 769 |
| Årsresultat | 55 861 | 8 982 | 57 | 140 788 | −90 505 | −42 155 | 7 704 | −40 068 | 27 025 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 355 833 | 277 275 | 437 473 | 241 299 | 93 264 | 98 430 | 323 608 | 318 874 | 199 294 |
| Egenkapital | 117 688 | 61 827 | 52 845 | 52 788 | −88 000 | 2 506 | 44 661 | 36 957 | 77 025 |
| Sum gjeld | 238 145 | 215 448 | 384 628 | 188 511 | 181 264 | 95 924 | 278 947 | 281 917 | 122 269 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | 188 511 | 181 264 | 95 924 | 278 947 | 281 917 | 122 269 |
| Egenkapitalandel | 33,1 % | 22,3 % | 12,1 % | 21,9 % | −94,4 % | 2,5 % | 13,8 % | 11,6 % | 38,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 9 av 9 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.