K33 MARKETS AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift å Vi gjør oppmerksom på note 10 i regnskapet, som angir at selskapet stadig har behov for tilførsel av kapital.
2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift å Vi gjør oppmerksom på note 10 i regnskapet, som angir at selskapet stadig har behov for tilførsel av kapital.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 609 216 | 6 281 441 | 140 972 280 | 241 217 346 |
| Driftskostnader | 10 756 124 | 6 718 655 | 141 764 188 | 244 618 531 |
| Driftsresultat | 3 853 092 | −437 215 | −791 908 | −3 401 186 |
| Resultat før skatt | 2 804 858 | −920 168 | −1 656 040 | −2 858 539 |
| Årsresultat | 2 804 858 | −920 168 | −1 656 040 | −2 858 539 |
| Driftsmargin | 26,4 % | −7 % | −0,6 % | −1,4 % |
| Nettomargin | 19,2 % | −14,6 % | −1,2 % | −1,2 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 26 550 031 | 6 124 413 | 3 213 199 | 4 351 756 |
| Egenkapital | 19 919 321 | 2 871 380 | — | — |
| Sum gjeld | 6 630 710 | 3 253 034 | 1 797 311 | 3 279 829 |
| Kortsiktig gjeld | 6 630 711 | 3 253 034 | 1 367 610 | 1 337 134 |
| Egenkapitalandel | 75 % | 46,9 % | — | — |
| Balansen går opp | Ja | Ja | — | — |
Ledelse og styre
- Yngve Aslaksen Gramstyreleder
- Magnus Leslie Almton Jones
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by64,8 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 865 av 7 109 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler50,7 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone79,2 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 848 av 24 816 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by7,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 865 av 7 109 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler5,6 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone23,9 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 848 av 24 816 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by1,50×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 865 av 7 109 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,85×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone0,53×
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 848 av 24 816 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by−0,1 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 865 av 7 109 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler3,0 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone10,1 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 848 av 24 816 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.