Hopp til innhold

K. GUSSIÅS AS

Org.nr. 931713647GrunnarbeidKLEIVEASStiftet 20235 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

9,8 mill.Driftsinntekter
1,6 mill.Driftsresultat
1,1 mill.Årsresultat
2,1 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
41,6 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
32,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
55,5 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
16,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,40×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,98×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

0590 '2022
4,4 mill.52023
6,6 mill.295 '2024
9,8 mill.1,1 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter9 814 3166 609 3424 350 7600
Driftskostnader−8 216 623−6 091 7863 569 027−1
Driftsresultat1 597 693517 556781 733−1
Resultat før skatt1 466 100379 006756 8350
Årsresultat1 143 390294 9015590 331
Driftsmargin16,3 %7,8 %18 %—
Nettomargin11,7 %4,5 %0 %—

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler4 949 0043 832 1083 113 349943 766
Egenkapital2 058 622915 232620 33130 000
Sum gjeld2 890 3822 916 8762 493 018913 766
Kortsiktig gjeld1 208 342631 5291 493 401898 970
Egenkapitalandel41,6 %23,9 %19,9 %3,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederKai Gussiås
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Grunnarbeid i Molde · Alle bransjer i Molde

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by37,1 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 22,7 % og 56,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler32,1 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 23,2 % og 59,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone28,6 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 22,0 % og 38,9 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,0 %

    Median av 21 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,9 % og 18,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,1 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,9 % og 4,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone3,1 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,2 % og 20,9 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,54×

    Median av 21 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,38× og 2,28×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,53×

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,01× og 1,83×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,23×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,61× og 2,35×.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,9 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −12,9 % og 12,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,2 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,5 % og 10,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone7,6 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,8 % og 46,7 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data