Hopp til innhold

JORDBÆRPIKENE STEINKJER AS

Org.nr. 992341130Drift av restauranterSTEINKJERASStiftet 200818 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

11,3 mill.Driftsinntekter
581 'Driftsresultat
477 'Årsresultat
200 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
6,7 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
19,4 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
238,2 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
5,2 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
13,94×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,77×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

10 mill.391 '2022
10,2 mill.389 '2023
10,7 mill.494 '2024
11,3 mill.477 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter11 253 39410 702 58310 213 50610 021 319
Driftskostnader10 672 88110 102 341−9 713 804−9 519 034
Driftsresultat580 512600 242499 702502 285
Resultat før skatt611 119633 971500 096501 901
Årsresultat476 515494 340389 144390 987
Driftsmargin5,2 %5,6 %4,9 %5 %
Nettomargin4,2 %4,6 %3,8 %3,9 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler2 988 3422 985 5752 563 3152 533 167
Egenkapital200 044694 529200 189200 045
Sum gjeld2 788 2982 291 0462 363 1262 333 122
Kortsiktig gjeld2 788 2982 291 0462 363 1262 333 122
Egenkapitalandel6,7 %23,3 %7,8 %7,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederElin Mathisen
Styret2 medlemmer
  • Elin Mathisenstyreleder
  • Bjørn Mathisen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Drift av restauranter i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by23,1 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 13,7 % og 50,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 748 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler21,6 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 16,0 % og 42,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone14,0 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,5 % og 31,1 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,9 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,5 % og 8,6 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 748 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,8 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,5 % og 7,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,6 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,9 % og 6,4 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by3,97×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,31× og 5,43×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 748 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,74×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,79× og 4,40×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,80×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,16× og 5,88×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,0 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −10,1 % og 21,6 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 748 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler4,4 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,6 % og 17,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone7,2 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 100 % av de 25 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −24,9 % og 36,1 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data