Hopp til innhold

JOHNSEN & ENGER HOLDING AS

Org.nr. 922641862Oppføring av bygningerHOKKSUNDASStiftet 2019

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

147 'Driftsinntekter
−287 'Driftsresultat
75 'Årsresultat
2,1 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
93,1 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−12,6 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
3,6 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−194,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,07×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,06×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

2,4 mill.280 '2022
12,7 mill.1 mill.2023
2,9 mill.170 '2024
147 '75 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter147 2382 917 83312 716 1642 415 883
Driftskostnader434 2702 700 26511 404 1221 962 945
Driftsresultat−287 032217 5681 312 042452 938
Resultat før skatt96 561219 3781 295 394359 464
Årsresultat75 316170 0181 010 436280 365
Driftsmargin−194,9 %7,5 %10,3 %18,7 %
Nettomargin51,2 %5,8 %7,9 %11,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler2 276 1132 534 8542 813 2345 893 265
Egenkapital2 118 4352 117 1481 947 130936 695
Sum gjeld157 678417 706866 1044 956 571
Kortsiktig gjeld156 079416 472866 1043 244 771
Egenkapitalandel93,1 %83,5 %69,2 %15,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederErling Rolland Enger
StyrelederKjetil Johnsen
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Kjetil Johnsenstyreleder
  • Erling Rolland Enger

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Øvre Eiker · Alle bransjer i Øvre Eiker

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by40,1 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler33,0 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 13,4 % og 60,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone72,1 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 21,0 % og 96,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,9 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler4,6 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,0 % og 12,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone38,9 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −19,6 % og 57,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,92×

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,26×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,31× og 3,04×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,05×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,08×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,9 %

    Median av 91 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,8 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,3 % og 16,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone1,9 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,3 % og 3,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data