JELACO Holding ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 5 107 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −744 270 | −658 156 | −530 079 | −442 954 | — | — | −32 558 | −19 648 | −21 260 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 1 182 870 | 1 543 936 | 3 485 026 | 8 865 176 | 5 449 331 | 2 901 063 | 2 908 158 | 3 788 330 | 3 890 578 | −28 256 | 42 228 | 253 622 | 328 596 |
| Årsresultat | 1 212 451 | 1 596 494 | 3 577 024 | 8 954 134 | 4 961 943 | 2 736 283 | 2 845 983 | 3 803 793 | 3 814 512 | −22 942 | 31 420 | 188 171 | 246 447 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 34 307 867 | 32 976 039 | 36 580 896 | 32 934 602 | 24 418 574 | 19 276 065 | 15 302 936 | 11 659 171 | 10 649 387 | 2 359 428 | 2 462 916 | 2 631 267 | 2 489 190 |
| Egenkapital | 28 886 556 | 28 674 105 | 29 077 611 | 25 557 786 | 16 603 653 | 15 141 710 | 12 513 427 | 9 773 245 | 6 072 851 | 2 358 890 | 2 461 632 | 2 498 612 | 2 407 041 |
| Sum gjeld | 5 421 311 | 4 301 934 | 7 503 285 | 7 376 816 | 7 814 921 | 4 134 355 | 2 789 509 | 1 885 926 | 4 576 536 | 538 | 1 284 | 132 655 | 82 149 |
| Kortsiktig gjeld | 5 421 311 | 4 301 934 | 7 503 285 | 7 376 816 | 7 814 921 | 4 134 355 | 2 789 509 | 1 885 926 | 4 576 536 | 538 | 1 284 | 95 000 | — |
| Egenkapitalandel | 84,2 % | 87 % | 79,5 % | 77,6 % | 68 % | 78,6 % | 81,8 % | 83,8 % | 57 % | 100 % | 99,9 % | 95 % | 96,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.