Hopp til innhold

INNOVANOR AS

Org.nr. 932121832Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyrOSLOASStiftet 202337 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

12,9 mill.Driftsinntekter
−2,3 mill.Driftsresultat
−2,4 mill.Årsresultat
−1,9 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Årsregnskapet er utarbeidet under forutsetning om fortsatt drift, men det foreligger vesentlig usikkerhet knyttet til denne forutsetningen.
  • 2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Årsregnskapet er utarbeidet under forutsetning om fortsatt drift, men det foreligger vesentlig usikkerhet knyttet til denne forutsetningen.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−68,8 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−17,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
3,85×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−1 938 213 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

—22 '2022
—42023
10,4 mill.386 '2024
12,9 mill.−2,4 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter12 903 09510 424 960——
Driftskostnader15 211 9309 866 451——
Driftsresultat−2 308 835558 509——
Resultat før skatt−2 376 335515 84131 1080
Årsresultat−2 376 023385 639422 171
Driftsmargin−17,9 %5,4 %——
Nettomargin−18,4 %3,7 %——

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler3 354 7903 693 522365 5640
Egenkapital−1 938 213437 81052 1710
Sum gjeld5 293 0033 255 712313 3930
Kortsiktig gjeld3 376 7442 272 788——
Egenkapitalandel−57,8 %11,9 %14,3 %—
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederBrage Blix Sætra
StyrelederMagnus Bauer
Styret3 medlemmer3 menn, 0 kvinner
  • Magnus Bauerstyreleder
  • Brage Blix Sætra
  • Mats Ramstad

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by41,5 %

    Median av 157 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 046 av 1 483 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler31,6 %

    Median av 43 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone25,3 %

    Median av 37 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,5 %

    Median av 144 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 046 av 1 483 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,9 %

    Median av 47 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,0 %

    Median av 49 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,11×

    Median av 143 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 046 av 1 483 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,92×

    Median av 47 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,33×

    Median av 49 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,1 %

    Median av 187 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 046 av 1 483 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler4,4 %

    Median av 54 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone12,5 %

    Median av 49 selskaper · vi har lest 98 % av de 193 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

INNOVANOR AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund