Hopp til innhold

INLINE-TEST AS

Org.nr. 919885092Annen teknisk konsulentvirksomhetMOLDEASStiftet 201717 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

15,5 mill.Driftsinntekter
−10 mill.Driftsresultat
−11 mill.Årsresultat
45,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
68,1 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−15,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−24,2 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−64,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,47×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,23×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

6,5 mill.−9,3 mill.2022
7,6 mill.−10,9 mill.2023
10,8 mill.−13,2 mill.2024
15,5 mill.−11 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter15 542 82710 832 8107 576 3896 549 422
Driftskostnader25 558 59122 908 34020 251 03718 012 830
Driftsresultat−10 015 764−12 075 530−12 674 648−11 463 408
Resultat før skatt−10 968 941−13 174 643−13 964 850−11 922 781
Årsresultat−10 968 941−13 174 643−10 892 583−9 298 755
Driftsmargin−64,4 %−111,5 %−167,3 %−175 %
Nettomargin−70,6 %−121,6 %−143,8 %−142 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler66 478 24864 250 17968 583 97157 321 376
Egenkapital45 269 94043 471 66146 591 75141 284 334
Sum gjeld21 208 30820 778 51821 992 22016 037 041
Kortsiktig gjeld12 308 3086 386 8406 233 8786 778 707
Egenkapitalandel68,1 %67,7 %67,9 %72 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederJan Gregor Høydahl Sørli
StyrelederDavid Lysne
Styret7 medlemmer7 menn, 0 kvinner
  • David Lysnestyreleder
  • Espen Kjeldsen
  • Albert André Buer
  • Jan Gregor Høydahl Sørli
  • Sveinung Henden
  • Ingvar Katmo
  • Terje Berg-Utby

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Annen teknisk konsulentvirksomhet i Molde · Alle bransjer i Molde

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by75,0 %

    Median av 60 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 653 av 8 704 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler30,0 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 21,5 % og 77,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone95,9 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 74,9 % og 98,4 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 105 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by10,0 %

    Median av 48 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 653 av 8 704 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−0,3 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −51,0 % og 7,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−7,8 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −93,5 % og 3,0 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 105 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,97×

    Median av 48 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 653 av 8 704 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler2,12×

    Median av 3 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,07× og 2,18×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,06×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,12×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 105 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 64 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 653 av 8 704 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−0,7 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,1 % og 0,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,4 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 96 % av de 67 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,7 % og 0,6 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 105 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

INLINE-TEST AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund