Hopp til innhold

INFORMA HEALTHCARE AS

Org.nr. 981094514Utgivelse av blader og tidsskrifterOSLOASStiftet 1999

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

15 mill.Driftsinntekter
14,7 mill.Driftsresultat
12,1 mill.Årsresultat
13,1 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
78,8 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
88,2 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
92,2 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
97,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,27×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,90×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

11,4 mill.8,8 mill.2022
13,3 mill.10,7 mill.2023
12,2 mill.10,3 mill.2024
15 mill.12,1 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter14 997 63912 177 41913 346 19111 387 855
Driftskostnader330 27590 838173 697275 258
Driftsresultat14 667 36512 086 58213 172 49311 112 597
Resultat før skatt15 474 19613 243 07013 760 69811 218 032
Årsresultat12 070 28010 326 74810 732 8668 750 065
Driftsmargin97,8 %99,3 %98,7 %97,6 %
Nettomargin80,5 %84,8 %80,4 %76,8 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler16 627 74941 012 33730 805 17319 605 700
Egenkapital13 096 25338 025 97327 699 22516 966 359
Sum gjeld3 531 4972 986 3643 105 9482 639 341
Kortsiktig gjeld3 531 4972 986 3643 105 9482 639 341
Egenkapitalandel78,8 %92,7 %89,9 %86,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederRupert John Joseph Hopley
StyrelederGareth Richard Wright
Styret3 medlemmer
  • Gareth Richard Wrightstyreleder
  • Rupert John Joseph Hopley
  • Nicholas Michael Perkins

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Utgivelse av blader og tidsskrifter i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by56,0 %

    Median av 68 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 222 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler42,0 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 34,6 % og 63,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone60,4 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 46,3 % og 68,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,8 %

    Median av 79 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 222 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,0 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,7 % og 4,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone7,9 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,0 % og 12,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,82×

    Median av 79 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 222 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,48×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,80× og 1,88×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,08×

    Median av 18 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,91× og 1,26×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,2 %

    Median av 91 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 222 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,7 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,8 % og 7,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone7,6 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,4 % og 11,2 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data