Hopp til innhold

ICHIBAN AS

Org.nr. 987573619Andre egeninvesteringsselskaperSTEINKJERASStiftet 2004

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

761 'Driftsinntekter
−117 'Driftsresultat
4,8 mill.Årsresultat
13,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
90,2 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−0,8 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
35,9 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−15,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,11×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,05×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

1,6 mill.−31 '2022
2,8 mill.2,1 mill.2023
2,7 mill.3,1 mill.2024
761 '4,8 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter761 3522 672 9122 762 5131 554 526
Driftskostnader878 6491 020 8921 145 8341 107 820
Driftsresultat−117 2971 652 0201 616 678446 706
Resultat før skatt4 924 0403 605 8292 454 43841 110
Årsresultat4 795 7303 082 1062 092 087−30 854
Driftsmargin−15,4 %61,8 %58,5 %28,7 %
Nettomargin629,9 %115,3 %75,7 %−2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler14 802 64210 190 8336 928 5274 597 993
Egenkapital13 347 0039 551 2746 469 1684 377 081
Sum gjeld1 455 639639 559459 360220 912
Kortsiktig gjeld1 455 639639 559459 360220 912
Egenkapitalandel90,2 %93,7 %93,4 %95,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederErlend Reitan
Styret2 medlemmer
  • Erlend Reitanstyreleder
  • Bjørn Erik Overrein

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Andre egeninvesteringsselskaper i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by96,5 %

    Median av 36 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 609 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler97,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 91,8 % og 98,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone98,8 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 94,8 % og 99,1 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by82,8 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,2 % og 88,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 609 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler87,4 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 70,8 % og 92,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone82,8 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,2 % og 88,3 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,05×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,01× og 0,08×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 609 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,06×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,04× og 0,10×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,05×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,01× og 0,08×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,7 %

    Median av 37 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 609 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,1 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,1 % og 4,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone1,1 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 37 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 4,5 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data