IBEXA AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 45 141 245 | 69 979 989 | 66 622 296 | 81 983 415 |
| Driftskostnader | 76 004 747 | 71 916 783 | 72 547 483 | 80 053 011 |
| Driftsresultat | −30 863 502 | −1 936 794 | −5 925 187 | 1 930 404 |
| Resultat før skatt | −48 363 643 | −13 408 018 | −10 833 546 | 3 088 590 |
| Årsresultat | −48 363 643 | −14 453 018 | −37 833 546 | 3 088 590 |
| Driftsmargin | −68,4 % | −2,8 % | −8,9 % | 2,4 % |
| Nettomargin | −107,1 % | −20,7 % | −56,8 % | 3,8 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 559 908 575 | 555 658 428 | 314 519 837 | 302 338 829 |
| Egenkapital | 284 639 698 | 333 003 340 | 166 830 719 | 204 664 265 |
| Sum gjeld | 275 268 878 | 222 655 087 | 147 689 118 | 97 674 564 |
| Kortsiktig gjeld | 93 227 132 | 66 254 463 | 27 788 202 | 34 980 935 |
| Egenkapitalandel | 50,8 % | 59,9 % | 53 % | 67,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Bertrand Maurice Maugainstyreleder
- Martin Vikenes
- Max Emil Sihvonen
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by71,5 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 743 av 8 133 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler68,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone80,8 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 888 av 24 811 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by−0,1 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 743 av 8 133 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler5,4 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−162,6 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 888 av 24 811 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by0,97×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 743 av 8 133 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler0,57×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,09×
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 888 av 24 811 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by−2,8 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 743 av 8 133 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler0,0 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−6,0 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
5 888 av 24 811 lest — 24 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.