Hopp til innhold

HUSBYÅSEN UTBYGGINGSSELSKAP AS

Org.nr. 990619298Utvikling og salg av byggeprosjekterSTJØRDALASStiftet 2006

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

11,4 mill.Driftsinntekter
−2,4 mill.Driftsresultat
−3 mill.Årsresultat
11,9 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
17,7 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−3,6 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−25,1 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−21,3 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
4,66×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,17×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

21,1 mill.341 '2022
45,8 mill.1 mill.2023
59,7 mill.1,1 mill.2024
11,4 mill.−3 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter11 418 66759 735 48445 788 95621 067 017
Driftskostnader−13 850 827−56 868 588−42 757 561−19 495 056
Driftsresultat−2 432 1602 866 8963 031 3951 571 961
Resultat før skatt−3 834 7371 415 3231 336 050437 585
Årsresultat−2 991 0581 103 9741 042 283340 513
Driftsmargin−21,3 %4,8 %6,6 %7,5 %
Nettomargin−26,2 %1,8 %2,3 %1,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler67 304 687102 601 42678 849 54657 657 134
Egenkapital11 898 57414 889 63313 785 65912 743 375
Sum gjeld55 406 11287 711 79465 063 88744 913 760
Kortsiktig gjeld4 672 69355 623 35731 933 94115 818 172
Egenkapitalandel17,7 %14,5 %17,5 %22,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederJoar Andre Opheim Winther
StyrelederJan Mauseth
Styret3 medlemmer
  • Jan Mausethstyreleder
  • Joar Andre Opheim Winther
  • Nils Arnt Lines

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Utvikling og salg av byggeprosjekter i Stjørdal · Alle bransjer i Stjørdal

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by45,4 %

    Median av 36 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 100 av 13 210 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler6,1 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 5,9 % og 15,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone9,9 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 6,1 % og 19,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,7 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −15,6 % og 8,6 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 100 av 13 210 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler5,5 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,8 % og 7,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone4,7 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −24,6 % og 10,6 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,11×

    Median av 18 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,49×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 100 av 13 210 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,11×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,11× og 0,14×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,05×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,11×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,6 %

    Median av 58 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 100 av 13 210 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,2 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 0,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,2 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 61 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,9 % og 0,8 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data