Holde Holding ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | −273 167 | −117 359 | −31 596 | −19 169 | −34 067 | −17 087 | −41 256 | — | — |
| Resultat før skatt | 3 457 868 | 7 945 396 | 6 028 053 | −6 540 166 | 5 715 165 | 2 667 291 | 4 740 853 | 2 222 364 | 4 330 501 | 4 202 030 | 3 886 699 |
| Årsresultat | 3 102 939 | 6 897 655 | 5 427 875 | −6 234 274 | 4 791 539 | 2 507 739 | 4 265 549 | 2 485 770 | 4 266 635 | 4 131 212 | 3 888 462 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 27 795 442 | 28 934 640 | 22 145 364 | 18 031 084 | 24 479 089 | 20 762 197 | 20 067 830 | 16 377 287 | 14 002 520 | 9 915 120 | 6 257 415 |
| Egenkapital | 27 024 753 | 27 921 814 | 21 624 159 | 17 196 284 | 23 544 958 | 20 753 419 | 20 045 681 | 16 080 132 | 13 994 362 | 9 831 127 | 6 249 915 |
| Sum gjeld | 770 689 | 1 012 826 | 521 205 | 834 800 | 934 131 | 8 778 | 22 149 | 297 155 | 8 158 | 83 993 | 7 500 |
| Kortsiktig gjeld | 770 689 | 1 012 826 | 521 205 | 834 800 | 934 131 | 8 778 | 22 149 | 297 155 | 8 158 | 83 993 | 7 500 |
| Egenkapitalandel | 97,2 % | 96,5 % | 97,6 % | 95,4 % | 96,2 % | 100 % | 99,9 % | 98,2 % | 99,9 % | 99,2 % | 99,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.