HØLAND KRAN OG TRANSPORT AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 206 546 | 2 741 630 | 2 913 279 | 2 707 575 |
| Driftskostnader | 2 955 057 | 2 617 838 | 2 514 472 | 2 214 615 |
| Driftsresultat | 251 489 | 123 793 | 398 807 | 492 960 |
| Resultat før skatt | 259 963 | 130 889 | 399 355 | 490 889 |
| Årsresultat | 201 808 | 101 210 | 311 197 | 382 256 |
| Driftsmargin | 7,8 % | 4,5 % | 13,7 % | 18,2 % |
| Nettomargin | 6,3 % | 3,7 % | 10,7 % | 14,1 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 358 065 | 1 176 790 | 1 367 439 | 1 225 620 |
| Egenkapital | 770 338 | 668 530 | 737 320 | 646 122 |
| Sum gjeld | 587 727 | 508 261 | 630 119 | 579 498 |
| Kortsiktig gjeld | 587 727 | 508 261 | 629 574 | 579 037 |
| Egenkapitalandel | 56,7 % | 56,8 % | 53,9 % | 52,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Godstransport på vei i FOSSER · Alle bransjer i FOSSER
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 43 lest — 5 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 796 av 4 501 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 596 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 43 lest — 5 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 796 av 4 501 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 596 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 43 lest — 5 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 796 av 4 501 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 596 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 43 lest — 5 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 796 av 4 501 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 596 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.