HELLCO TOOLS ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −424 557 | −115 079 | 36 740 | 38 493 | 121 264 | 190 274 | 127 047 | 244 067 | 101 727 | 118 254 | 2 028 146 | 3 426 146 | 1 731 928 | 754 000 |
| Resultat før skatt | −336 963 | 17 461 | 158 896 | 96 852 | 168 473 | 185 337 | 48 037 | 227 558 | 91 920 | 114 294 | — | — | — | — |
| Årsresultat | −340 156 | 11 271 | 120 287 | 75 400 | 128 715 | 142 864 | 34 090 | 174 065 | 71 488 | 87 255 | 1 543 900 | 2 542 644 | 1 271 416 | 538 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 255 523 | 3 714 521 | 4 411 836 | 4 252 281 | 4 396 534 | 4 290 665 | 4 142 989 | 4 279 213 | 4 363 763 | 4 991 257 | 7 110 862 | 8 077 824 | 6 574 041 | 6 073 000 |
| Egenkapital | 2 461 288 | 2 868 944 | 2 918 673 | 2 857 285 | 2 839 086 | 2 766 870 | 2 679 306 | 2 699 216 | 2 578 051 | 2 558 264 | 3 971 008 | 4 427 109 | 2 884 464 | 2 613 000 |
| Sum gjeld | 794 235 | 845 577 | 1 493 163 | 1 394 996 | 1 557 448 | 1 523 795 | 1 463 683 | 1 579 997 | 1 785 712 | 2 432 993 | 3 139 854 | 3 650 715 | 3 689 577 | 3 460 000 |
| Kortsiktig gjeld | 165 503 | 225 804 | 384 663 | 236 496 | 398 948 | 357 517 | 303 738 | 713 402 | 960 373 | 1 442 958 | 1 748 045 | 1 833 755 | 1 281 723 | 1 316 000 |
| Egenkapitalandel | 75,6 % | 77,2 % | 66,2 % | 67,2 % | 64,6 % | 64,5 % | 64,7 % | 63,1 % | 59,1 % | 51,3 % | 55,8 % | 54,8 % | 43,9 % | 43 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.