GTF NORGE AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27 248 000 | 24 495 000 | 12 460 000 | 0 |
| Driftskostnader | 27 146 481 | 22 274 402 | 14 495 061 | 26 353 |
| Driftsresultat | 101 519 | 2 220 598 | −2 035 061 | −26 353 |
| Resultat før skatt | 100 212 | 2 221 558 | −2 037 011 | −26 353 |
| Årsresultat | 38 684 | 2 176 546 | −2 037 011 | −26 353 |
| Driftsmargin | 0,4 % | 9,1 % | −16,3 % | — |
| Nettomargin | 0,1 % | 8,9 % | −16,3 % | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 8 697 397 | 7 482 738 | 1 520 466 | 244 |
| Egenkapital | 119 249 | 80 564 | −2 095 982 | −58 971 |
| Sum gjeld | 8 578 148 | 7 402 173 | 3 616 448 | 59 215 |
| Kortsiktig gjeld | 8 578 148 | 7 402 173 | 3 616 448 | 59 215 |
| Egenkapitalandel | 1,4 % | 1,1 % | −137,9 % | −24 168,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Ole Ronny Svenssonstyreleder
- Martin Opdahl Müller
- Betsabe Mousavi
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Reisebyråvirksomhet i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by52,3 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
192 av 243 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler53,9 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone31,4 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by0,8 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
192 av 243 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler0,4 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,9 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by2,21×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
192 av 243 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,19×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,23×
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by−0,3 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
192 av 243 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−1,1 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,9 %
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.