Hopp til innhold

GSL INVEST AS

Org.nr. 989259024Andre egeninvesteringsselskaperBRYNEASStiftet 2005

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

2,5 mill.Driftsinntekter
2,5 mill.Driftsresultat
3,7 mill.Årsresultat
50,8 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
81,1 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
3,9 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
7,4 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
97,1 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,23×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,04×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

11,8 mill.11,9 mill.2022
2,1 mill.1,7 mill.2023
4,7 mill.5,4 mill.2024
2,5 mill.3,7 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter2 537 0164 663 7782 093 66911 809 300
Driftskostnader73 58966 34665 03141 021
Driftsresultat2 463 4274 597 4322 028 63911 768 280
Resultat før skatt3 879 0345 683 6931 856 90311 942 758
Årsresultat3 748 7695 444 3831 742 84111 884 779
Driftsmargin97,1 %98,6 %96,9 %99,7 %
Nettomargin147,8 %116,7 %83,2 %100,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler62 648 64258 519 03352 415 58250 221 236
Egenkapital50 818 28347 069 51441 625 13139 882 290
Sum gjeld11 830 36011 449 51910 790 45110 338 947
Kortsiktig gjeld11 830 36011 449 51910 790 45110 338 947
Egenkapitalandel81,1 %80,4 %79,4 %79,4 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederGunnar Slettebø
Styret2 medlemmer
  • Gunnar Slettebøstyreleder
  • Cathrin Alvestad Slettebø

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Andre egeninvesteringsselskaper i Time · Alle bransjer i Time

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by97,5 %

    Median av 56 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 611 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler97,0 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 96,6 % og 98,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone98,0 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 92,3 % og 99,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by20,3 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −123,0 % og 59,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 611 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 611 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−4,6 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −129,4 % og 72,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,03×

    Median av 8 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,09×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 611 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 611 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,03×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,04×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,3 %

    Median av 57 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    10 855 av 13 611 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−0,4 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 1,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,1 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,5 % og 3,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data