GRØNN UTVIKLING AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 152 500 | 337 510 | 890 000 | 895 000 |
| Driftskostnader | 1 | 546 543 | 530 403 | 192 261 |
| Driftsresultat | −214 102 | −209 033 | 359 597 | 702 739 |
| Resultat før skatt | −205 394 | −210 145 | 343 193 | 702 799 |
| Årsresultat | −205 394 | −199 020 | 266 211 | 662 549 |
| Driftsmargin | −140,4 % | −61,9 % | 40,4 % | 78,5 % |
| Nettomargin | −134,7 % | −59 % | 29,9 % | 74 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 792 935 | 1 107 462 | 1 376 793 | 955 391 |
| Egenkapital | 513 063 | 718 457 | 917 477 | 651 266 |
| Sum gjeld | 279 872 | 389 006 | 459 315 | 304 125 |
| Kortsiktig gjeld | 279 872 | 389 006 | 259 529 | 301 947 |
| Egenkapitalandel | 64,7 % | 64,9 % | 66,6 % | 68,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 230 av 15 945 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 230 av 15 945 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 230 av 15 945 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 230 av 15 945 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
36 av 39 lest — 92 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.