Hopp til innhold

GREENBIT AS

Org.nr. 991073825Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkterOSLOASStiftet 2007

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

—Driftsinntekter
−1,7 mill.Driftsresultat
−1,3 mill.Årsresultat
282,8 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
91,5 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−0,6 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−0,5 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Gjeldsgrad
0,09×
lav
Gjeld delt på egenkapital
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

0−865 '2021
0−1,1 mill.2022
—−1,3 mill.2023
—−1,3 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter——00
Driftskostnader1 709 0001 708 0001 379 0001 106 000
Driftsresultat−1 708 000−1 708 000−1 379 000−1 106 000
Resultat før skatt−1 728 000−1 710 000——
Årsresultat−1 347 000−1 338 000−1 076 000−865 000
Driftsmargin————
Nettomargin————

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler309 096 000335 888 000276 372 000277 089 000
Egenkapital282 760 000284 107 000231 435 000232 511 000
Sum gjeld26 336 00051 781 00044 937 00044 578 000
Kortsiktig gjeld136 000314 00044 937 00044 578 000
Egenkapitalandel91,5 %84,6 %83,7 %83,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederJon Erik Brøndmo
Styret4 medlemmer
  • Jon Erik Brøndmostyreleder
  • Ola Røthe
  • Bengt Christer Sundin
  • Bjørn Lennart Norrbom

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by31,7 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 15,7 % og 50,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    199 av 276 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler45,2 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 31,7 % og 53,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone30,4 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 7,7 % og 53,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,9 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,5 % og 6,0 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    199 av 276 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler1,0 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −11,4 % og 2,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−11,4 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −120,7 % og −1,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,41×

    Median av 28 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,40× og 4,06×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    199 av 276 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler2,23×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,05× og 3,78×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,05×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,19×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by5,8 %

    Median av 35 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    199 av 276 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler5,2 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,9 % og 7,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,6 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 36 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,9 % og −0,2 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data