Hopp til innhold

GREATJOB AS

Org.nr. 830922822Etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerOSLOASStiftet 2022

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

449 'Driftsinntekter
−147 'Driftsresultat
−160 'Årsresultat
−174 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Note 3 Fortsatt drift Det er vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift i selskapet.
  • 2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Note 3 Fortsatt drift Det er vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift i selskapet.
  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Note 3 Fortsatt drift Det er vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift i selskapet.
  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Note 3 Fortsatt drift Det er vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift i selskapet.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
0,00×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−204 960 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−23601,3 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−32,8 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
720,47×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−303,17×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad
  • Egenkapitalen er negativ (−173 765 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.

Utvikling

052022
1,1 mill.02023
704 '228 '2024
449 '−160 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter448 854704 1241 066 0250
Driftskostnader687 945468 1381 277 1110
Driftsresultat−147 036235 987−211 0861
Resultat før skatt−149 864234 40002
Årsresultat−160 378228 01205
Driftsmargin−32,8 %33,5 %−19,8 %—
Nettomargin−35,7 %32,4 %0 %—

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler623324 471113 05730 000
Egenkapital−173 765−13 387−183 10430 000
Sum gjeld174 388337 859296 1610
Kortsiktig gjeld205 583337 859296 1611
Egenkapitalandel−27 891,7 %−4,1 %−162 %100 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederTara Lie-Hagen
Styret1 medlemmer0 menn, 1 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by42,8 %

    Median av 33 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    78 av 91 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler57,9 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 41,1 % og 71,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone29,0 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,0 % og 36,9 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−0,1 %

    Median av 33 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    78 av 91 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−2,6 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −17,7 % og 7,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−1,3 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −9,1 % og −0,1 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,91×

    Median av 33 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    78 av 91 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,91×

    Median av 17 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,30× og 5,16×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,02×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,52× og 7,92×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,9 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    78 av 91 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−17,8 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −55,3 % og 4,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−16,3 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 41 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −68,1 % og −0,8 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data