Hopp til innhold

GREAT FOODS AS

Org.nr. 981473736Drift av restauranterOSLOASStiftet 2000

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

15,3 mill.Driftsinntekter
−532 'Driftsresultat
−614 'Årsresultat
−813 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Selskapet har negativ egenkapital per
  • 2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Selskapet har negativ egenkapital per

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−28,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−3,5 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
8,06×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−813 319 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

20,3 mill.—2022
18,4 mill.—2023
16,2 mill.−265 '2024
15,3 mill.−614 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter15 259 30916 177 24818 362 92120 275 457
Driftskostnader15 791 74516 319 25319 145 91920 611 510
Driftsresultat−532 436−142 005−782 998−336 053
Resultat før skatt−613 526−265 425−867 341−361 651
Årsresultat−613 526−265 425——
Driftsmargin−3,5 %−0,9 %−4,3 %−1,7 %
Nettomargin−4 %−1,6 %——

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 893 5483 597 6213 105 4193 778 894
Egenkapital−813 319−199 79465 632967 546
Sum gjeld2 706 8673 797 4143 039 7872 811 348
Kortsiktig gjeld1 665 9002 525 1231 494 0932 568 461
Egenkapitalandel−43 %−5,6 %2,1 %25,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederKuljit Kaur Randhawa
StyrelederRawail Singh Randhawa
Styret2 medlemmer
  • Rawail Singh Randhawastyreleder
  • Kuljit Kaur Randhawa

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Drift av restauranter i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by35,5 %

    Median av 1085 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 744 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler28,3 %

    Median av 530 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone21,3 %

    Median av 386 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,2 %

    Median av 1400 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 744 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,1 %

    Median av 714 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,6 %

    Median av 786 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by3,34×

    Median av 1393 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 744 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,31×

    Median av 713 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,12×

    Median av 786 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,1 %

    Median av 1721 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 744 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,5 %

    Median av 777 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,1 %

    Median av 786 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 789 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

GREAT FOODS AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund