GETA AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Sidet GETA AS 995 318 733 På bakgrunn av dette foreligger det en vesentlig usikkerhet som kan skape betydelig tvil om selskapets evne til fortsatt drift.
2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Sidet GETA AS 995 318 733 På bakgrunn av dette foreligger det en vesentlig usikkerhet som kan skape betydelig tvil om selskapets evne til fortsatt drift.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 74 030 045 | 109 001 902 | 119 375 036 | 121 599 813 |
| Driftskostnader | 96 443 790 | 112 664 690 | 120 653 039 | 121 214 560 |
| Driftsresultat | −22 413 746 | −3 662 788 | −1 278 003 | 385 252 |
| Resultat før skatt | 56 672 931 | −11 019 373 | −8 493 486 | 63 728 |
| Årsresultat | 54 999 956 | −11 871 413 | −7 093 345 | 47 906 |
| Driftsmargin | −30,3 % | −3,4 % | −1,1 % | 0,3 % |
| Nettomargin | 74,3 % | −10,9 % | −5,9 % | 0 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 29 930 098 | 69 419 527 | 84 754 864 | 92 467 611 |
| Egenkapital | — | — | 33 460 688 | 41 339 033 |
| Sum gjeld | 33 340 867 | 47 830 252 | 51 294 176 | 51 128 578 |
| Kortsiktig gjeld | 33 340 867 | 47 830 252 | 51 294 176 | 51 128 578 |
| Egenkapitalandel | — | — | 39,5 % | 44,7 % |
| Balansen går opp | — | — | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Andre Brynildsenstyreleder
- Martin Bakken
- Kai-Rune Slettemoen
- Jon Inge Mikkelsen Sten
- Lars Mangset
- Frederik Schønecker Vig
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by72,4 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 734 av 8 136 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler61,5 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone43,4 %
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by0,4 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 734 av 8 136 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−12,5 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone4,7 %
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by0,95×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 734 av 8 136 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,49×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,11×
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by−2,0 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 734 av 8 136 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−1,7 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone9,9 %
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.