Gaudium Catering ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 2 462 318 | 1 868 859 | 3 477 911 | 4 442 367 | 4 460 704 | 3 707 261 | 5 114 945 | 2 278 136 | 1 914 399 | 507 621 | 85 067 |
| Resultat før skatt | 2 160 953 | 1 594 800 | 3 649 025 | 4 368 709 | 4 431 820 | 3 677 145 | 5 100 066 | 2 274 150 | 1 909 250 | 506 841 | 84 982 |
| Årsresultat | 1 631 686 | 1 233 557 | 2 827 734 | 3 402 558 | 3 468 902 | 2 863 175 | 3 976 306 | 1 772 071 | 1 488 933 | 395 011 | 65 011 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 27 459 543 | 25 357 830 | 38 828 617 | 13 422 228 | 8 219 709 | 5 593 869 | 5 513 564 | 3 453 537 | 3 367 012 | 1 002 979 | 299 843 |
| Egenkapital | 9 589 437 | 8 882 751 | 9 749 194 | 6 921 460 | 3 518 902 | 2 913 175 | 4 026 306 | 1 822 094 | 1 538 956 | 510 022 | 115 011 |
| Sum gjeld | 17 870 106 | 16 475 079 | 29 079 423 | 6 500 768 | 4 700 807 | 2 680 694 | 1 487 258 | 1 631 443 | 1 828 056 | 492 957 | 184 832 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | 1 487 258 | 1 631 443 | — | — | 184 832 |
| Egenkapitalandel | 34,9 % | 35 % | 25,1 % | 51,6 % | 42,8 % | 52,1 % | 73 % | 52,8 % | 45,7 % | 50,9 % | 38,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.