Hopp til innhold

GANGÅS AUTO AS

Org.nr. 924991232Detaljhandel med motorvognerSTJØRDALASStiftet 2020

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

16 mill.Driftsinntekter
65 'Driftsresultat
35 'Årsresultat
307 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
32,0 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
6,7 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
11,4 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
0,4 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
2,12×
høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
16,71×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

2,3 mill.231 '2022
2,3 mill.−526 '2023
4,3 mill.149 '2024
16 mill.35 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter16 001 7914 330 0852 252 0152 315 872
Driftskostnader15 937 2574 212 2482 762 5982 018 891
Driftsresultat64 534117 836−510 583296 981
Resultat før skatt−52 348149 170−526 858285 253
Årsresultat35 016149 170−526 005230 629
Driftsmargin0,4 %2,7 %−22,7 %12,8 %
Nettomargin0,2 %3,4 %−23,4 %10 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler957 601700 3321 589 582798 275
Egenkapital306 692−288 2573 643529 648
Sum gjeld650 909988 5891 585 939268 627
Kortsiktig gjeld650 90959 2751 333 939215 774
Egenkapitalandel32 %−41,2 %0,2 %66,3 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederIsak Søfting Bang
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med motorvogner i Stjørdal · Alle bransjer i Stjørdal

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by60,0 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 34,5 % og 83,7 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 370 av 3 412 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 370 av 3 412 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone37,6 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 36,1 % og 63,8 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,3 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,6 % og 8,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 370 av 3 412 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−4,7 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −18,3 % og 9,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone2,3 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,2 % og 4,1 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,86×

    Median av 23 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,48× og 4,15×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 370 av 3 412 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler4,15×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,21× og 26,19×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,97×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,64× og 6,25×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,8 %

    Median av 32 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 370 av 3 412 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−9,2 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −454,6 % og 2,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone9,9 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,8 % og 21,5 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data